Detoks Kraków

Detoks Kraków

Osoby z uzależnieniami i zaburzeniami behawioralnymi nie różnią się od reszty społeczeństwa. Jedyna różnica polega na tym, że nie uwierzyli, że są w stanie przezwyciężyć swoje troski, smutki lub lęki. To z kolei może prowadzić do uzależnienia od substancji, które przynoszą chwilową ulgę, generując przy tym wiele innych problemów – zarówno zdrowotnych, społecznych, jak i psychicznych.

Detoksykacja oznacza odtrucie organizmu. Podczas tego procesu z krwiobiegu usuwane są toksyczne związki pochodzące np. z alkoholu etylowego oraz uzupełniany jest niedobór elektrolitów. 
Detoks Kraków – skorzystaj z naszej oferty i otrzymaj nowe życie.

detoks Kraków
detoks alkoholowy Kraków

Detoks alkoholowy w naszym ośrodku detoksykacji w Krakowie

Decyzja o przerwaniu ciągu i podjęcie detoksu alkoholowego stanowią pierwsze etapy na drodze ku zdrowieniu. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, przeprowadzimy bezpieczne odtrucie farmakologiczne, pomożemy odnaleźć i umocnić motywację do zdrowienia oraz będziemy pomagać Ci na każdym etapie leczenia, gdy podejmiesz decyzję o trwałej zmianie w Twoim życiu.

Celem detoksu alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego, a także złagodzenie skutków (psychicznych i fizycznych) nagłego odstawienia alkoholu.

Na czym polega detoks poalkoholowy? - Detoks Kraków

Detoks poalkoholowy to nic innego jak doprowadzenie organizmu do wyjściowego, stabilnego stanu, który został zaburzony przez ciągłe spożywanie alkoholu. Po przekroczeniu pewnej granicy, jeżeli człowiek pije ciągami lub nałogowo, pomoc w warunkach domowych niestety nie będzie już skuteczna. Zaawansowane zatrucie organizmu wymaga profesjonalnej detoksykacji – i właśnie taką przeprowadzamy w naszym ośrodku detoksykacji w Krakowie.

Pacjenci są poddawani badaniom krwi oraz testom w celu kontroli poziomu szkodliwych substancji w organizmie. W celu złagodzenia skutków zespołu abstynencyjnego, w trakcie detoksu alkoholowego osobom uzależnionym podaje się środki farmaceutyczne takie jak leki uspokajające i nasenne oraz przeciwbólowe.

W trakcie detoksu alkoholowego pacjentom podawane są także dożylnie witaminy (przede wszystkim B1), sole mineralne i elektrolity.

Detoks lekowy Kraków

Detoks Kraków – przerwanie długotrwałego brania leków, tzn. ciągu lekowego, ma swoje konsekwencje w postaci zespołu abstynencyjnego. Trudno samodzielnie poradzić sobie z jego dotkliwymi objawami i bólem. Dlatego polecamy skorzystanie z naszej oferty detoksykacji, w ramach której jesteśmy w stanie przeprowadzić odtrucie polekowe. Działamy komfortowo dla pacjenta i skutecznie. Nie jesteś sam – jesteśmy po to, by pomóc! Zapraszamy do kontaktu i rozmowy o tym, w jaki sposób możemy wspólnie rozwiązać problem.

osrodek detoksykacji Kraków

Jak zadziała profesjonalny detoks polekowy?

Fizycznie – ustabilizuje środowisko wewnętrzne narządów i przywróci prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wszystko to dzieje się pod pełną kontrolą farmakologiczną oraz pod opieką pielęgniarską i lekarską. Dzięki temu niebezpieczne dla zdrowia i nieprzyjemne dla chorego objawy są redukowane do minimum. Poprawie ulega nie tylko kondycja fizyczna, ale również samopoczucie.

detoks Kraków
ośrodek detoksykacji

Detoks narkotykowy w ośrodku detoksykacji w Krakowie

Próby odstawienia narkotyków po długim okresie ich zażywania, poza dolegliwościami fizycznymi, często wiążą się także z trudnymi do zniesienia odczuciami. To właśnie dlatego odtruwanie narkotykowe w warunkach domowych najczęściej nie jest skuteczne. Odtrucie w naszym ośrodku detoksykacji w dogodnej lokalizacji w Krakowie to działanie bez ryzyka, szybkie i co najważniejsze – skuteczne. Pozwól sobie pomóc! Zapytaj o szczegóły detoksykacji.

detoksykacja Kraków

Czym jest detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy Kraków – oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, które pozwala zregenerować siły niezbędne do dalszego leczenia i powrotu do normalnego życia. Wsparcie profesjonalistów służy nie tylko wyeliminowaniu niedogodności fizycznych. Skorzystanie z pomocy doświadczonego psychologa czy terapeuty sprawia, że pacjenci szybciej budują wizję rzeczywistości, w której narkotyk nie odgrywa już nadrzędnej roli. Nasz ośrodek detoksykacji Kryształowy Płomyk w Krakowie to najprostszy sposób na zbudowanie poczucia sprawczości i podtrzymanie motywacji do zerwania z narkotykami. W efekcie przekłada się to na zwiększenie szansy na uwolnienie się od przymusu zażywania.

osrodek detoksykacji Kraków

Detoks Kraków -
Uzależnienie od leków

Czy to możliwe, że Ty lub ktoś, kogo kochasz, jest uzależniony od leków? Większość z nas przyjmuje leki tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Niemniej jednak, według danych National Institute on Drug Abuse, szacuje się, że 48 milionów osób (w wieku 12 lat i starszych) zażywało w swoim życiu leki z powodów pozamedycznych. Liczba ta stanowi około 20% populacji Stanów Zjednoczonych.

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby przypadków niewłaściwego stosowania lub nadużywania leków. Wzrost ten doprowadził do odpowiedniego zwiększenia liczby wizyt na ostrym dyżurze z powodu przypadkowego przedawkowania, a także przyjęć do programów leczenia uzależnień od narkotyków. 

Co zapewniamy w ramach pobytu w naszym ośrodku detoksykacji W Krakowie?

Wierzymy, że każdy człowiek może zerwać z nałogiem i osiągnąć harmonię.
Czasami niezbędne jest do tego wsparcie i my takie zapewniamy.
Detoks narkotykowy w naszym ośrodku detoksykacji w Krakowie to m.in.:

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.