Leczenie seksoholizmu

Leczenie seksoholizmu w ośrodku koło Krakowa

Seksoholizm staje się równie powszechny, co inne współczesne dolegliwości. Uzależnienie to wpływa negatywnie na wiele sfer życia. W tym wypadku zalecana jest terapia uzależnień seksualnych. Dzięki niej pacjent może nie dopuścić do przykrych skutków seksoholizmu, jakimi są m.in. zaniedbywanie obowiązków związanych z pracą czy nawet depresja. Leczenie uzależnienia od seksu opiera się w głównej mierze na psychoterapii. Podstawą będzie tu odwyk dla seksoholików oraz wsparcie ze strony wykwalifikowanych specjalistów. W ciężkich przypadkach terapia dla seksoholików może wymagać wdrożenia leczenia farmakologicznego.

Kryształowy Płomyk – ośrodek leczenia uzależnień seksualnych

Wiemy, że wielu pacjentów może być skrępowanych oraz czuć wstyd w związku ze swoim nałogiem, dlatego rozpoczęcie leczenia uzależnienia seksualnego w Kryształowym Płomyku wiąże się z dyskrecją oraz stuprocentowym bezpieczeństwem. Nasz ośrodek leczenia uzależnień seksualnych gwarantuje profesjonalne podejście pracowników do tematu, ale również dużą dozę empatii do przebywających w placówce osób. Jeśli czujesz, że możesz być uzależniony, nie zwlekaj i zapisz się na leczenie seksoholizmu. Spraw, że Twoje życie wróci na odpowiednie tory!

Czego nauczysz się podczas terapii dla seksoholików?

WHO zaliczyła seksoholizm do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób Psychicznych. Tym samym mamy pewność, że leczenie uzależnienia od seksu wymaga pomocy ze strony profesjonalistów. Są nimi psychiatrzy, seksuolodzy oraz psychoterapeuci. W ośrodku leczenia uzależnień seksualnych Kryształowy Płomyk terapię przeprowadzają tylko wykwalifikowani specjaliści. Mogą to być zajęcia indywidualne i/lub grupowe. Terapia dla seksoholików ma na celu:
  • uświadomienie problemu;
  • zrozumienie przyczyn uzależnienia;
  • naukę tworzenia zdrowych relacji z ludźmi;
  • powrót do życia płciowego bez potrzeby kompulsywnego seksu;

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.

Call Now Button