Leczenie uzależnienia od gier komputerowych

Odwyk od gier komputerowych dla dorosłych i młodzieży

Uzależnienie od grania na komputerze to częsty problem w dobie coraz nowszych technologii, życia w sieci oraz ogromu propozycji różnego rodzaju gier. Wśród ośrodków leczenia uzależnień od gier komputerowych znajduje się Kryształowy Płomyk. Oferowana przez nas kompleksowa terapia uzależnień od gier komputerowych zawiera m.in. terapie grupowe i pojedyncze, możliwość odwiedzin przez bliskich oraz odwyk od gier komputerowych. Dzięki pracującemu w ośrodku profesjonalnemu personelowi (m.in. pielęgniarkom czy psychologom) leczenie uzależnienia od gier komputerowych przebiega w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Nastolatek uzależniony od komputera

Ośrodek do walki z uzależnieniem od gier komputerowych

Terapia dla uzależnionych od gier komputerowych to nie lada wyzwanie dla pacjenta. Wierzymy jednak, że z naszą pomocą będzie to zdecydowanie łatwiejsze. Uzależnienie od gier komputerowych dotyka nie tylko młodzież, ale również starsze osoby, które w ten sposób uciekają od codziennych problemów, zagłębiając się coraz bardziej w wirtualny świat. Jeśli przypuszczasz, że ktoś z Twoich bliskich lub Ty sam masz do czynienia z uzależnieniem od grania w gry komputerowe, skontaktuj się z nami niezwłocznie i zacznij leczenie w trybie natychmiastowym!

Objawy uzależnienie od grania na komputerze

Uzależnieniu od grania na komputerze towarzyszą różne symptomy. Są one podobne do tych, które występują przy innych nałogach. Powinieneś zastanowić się nad pójściem na terapię uzależnień od gier komputerowych gdy:

 • zaczynasz zaniedbywać inne sfery życia na rzecz czasu spędzonego na graniu;
 • odczuwasz kompulsywną potrzebę grania;
 • tracisz inne zainteresowania;
 • wycofujesz się z życia społecznego i rodzinnego;
 • czujesz silny dyskomfort, nie mając dostępu do komputera i nie mogąc na nim grać;
 • spędzasz na graniu coraz więcej czasu, tracąc tym samym jego poczucie.

Nie czekaj, aż nałóg przejmie kontrolę nad Twoim życiem! Skorzystaj z terapii dla uzależnionych od gier komputerowych.

Skutki uzależnienia od grania na komputerze

Głównym skutkiem uzależnienia od grania na komputerze jest zacieranie się granic między rzeczywistością a światem wirtualnym oraz postrzeganie tego drugiego jako lepszego miejsca. Całe życie uzależnionego kręci się wokół grania. Zapomina on o posiłkach. Często organizm takiej osoby jest mocno odwodniony. Dochodzi do utraty innych zainteresowań. Więzi międzyludzkie są bardzo rozluźnione. Można wymienić również fizjologiczne skutki nałogu:

 • bóle kręgosłupa;
 • bóle głowy;
 • wady postawy;
 • bóle oczu;
 • pogorszenie wzroku
 • wycieńczenie organizmu;
 • padaczka ekranowa.

Na odwyk od gier komputerowych mogą trafić zarówno dzieci, jak i dorośli. Zazwyczaj osoby niepełnoletnie są bardziej narażone na pojawienie się tego nałogu. Warto więc pomyśleć o wczesnym leczeniu uzależnienia od gier komputerowych, ponieważ negatywne skutki wymienione wyżej mogą zostać z Twoim dzieckiem na całe życie.

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.

Call Now Button