Leczenie lekomanii

Leczenie lekomanii – zaufaj naszym metodom

Wśród uzależnień od substancji chemicznych jedną z najbardziej nieuchwytnych jest lekomania. Dzieje się tak z powodu różnorodności substancji, jaką osoba uzależniona może przyjmować. Substancje czynne zawarte w lekach niosą ze sobą różnorakie skutki uboczne, a przedawkowane mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Farmakomania ma niszczący wpływ również na relację chorego z osobami bliskimi.

Leczenie uzależnień lekowych jest procesem niezwykle trudnym. Mimo to, w ośrodku leczenia lekomanii Kryształowy Płomyk podejmujemy się tego wyzwania. Pozwolimy Tobie lub Twojemu bliskiemu zażegnać ten trudny okres w życiu i wejść na lepszą i jaśniejszą drogę. Oferujemy kompleksowe leczenie uzależnienia m.in. od leków nasennych oraz innych uzależnień w naszym ośrodku w Rząsce, blisko Krakowa.

leczenie lekomanii kraków

Kiedy leczenie lekomanii może być konieczne?

Jedynie profesjonaliści są upoważnieni do diagnozowania u danej osoby uzależnienia. Istnieją jednak przesłanki i symptomy, które mogą wskazywać taką możliwość. Jeśli niżej wymienione punkty nie są obce Tobie lub widzisz je u bliskiej osoby, być może jest to pora na zasięgnięcie pomocy i udanie się na odwyk lekowy do ośrodka leczenia lekomanii.

Potrzeba
Osoba dotknięta uzależnieniem czuje coraz większą potrzebę spożywania danej substancji, aż do momentu, w którym funkcjonowanie bez niej jest niemożliwe.
Niekontrolowanie użycia
Uzależniony przestaje kontrolować ilość i częstotliwość raczenia się używką.
Wzrastająca tolerancja
Osoba uzależniona z czasem rozwija tolerancję na substancję. Dawka, która na początku była absolutnie wystarczająca, teraz nie daje żadnego efektu. By znów poczuć się dobrze, potrzebne jest zwiększenie dawki.
Objawy abstynencyjne
Gdy osoba uzależniona zaprzestaje zażywania substancji, może pojawić się zespół abstynencyjny. Objawy mogą być różne w zależności od rodzaju substancji, ale mogą obejmować stany takie jak: drażliwość, lęki, nudności, bóle ciała, drgawki i inne.
Gdy uzależnienie staje się coraz silniejsze, uzależniony może zauważyć problem i podjąć próby odstawienia. Niestety, często te próby kończą się niepowodzeniem, ponieważ leczenie lekomanii jest skomplikowanym procesem. Po nieudanych samodzielnych próbach odwyku, uzależniona osoba traci wiarę w swoje możliwości przezwyciężenia nałogu i jeszcze bardziej pogrąża się w sidłach uzależnienia.
uzależnienie od leków

Lekoman odczuwa ciągłą potrzebę zwiększania dawki używki, co może doprowadzić do przedawkowania, a w konsekwencji – śmierci.

Lekomania może prowadzić do wystąpienia lub nasilenia problemów psychicznych, takich jak depresja, lęki, zaburzenia nastroju, psychozy i inne. Często właśnie występowanie problemów psychicznych staje się motywacją do ucieczki w nałogi. Jednak żadna używka nie jest skutecznym remedium na problemy natury psychicznej.

Tragiczne skutki nałogu

Jako znawcy tematu, świadczący profesjonalną pomoc w ośrodku leczenia uzależnień od leków wiemy, do czego mogą one doprowadzić. Nasza determinacja i zaangażowanie pozwalają nam skutecznie wesprzeć Ciebie lub Twoich bliskich w trudnym procesie wyjścia z nałogu.

Lekozależność może powodować:
 • nadciśnienie tętnicze,
 • uczucie zmęczenia,
 • senność lub bezsenność,
 • zaburzenia umysłowe takie jak dezorientacja czy trudności w koncentracji,
 • uszkodzenia różnych organów ciała, np. wątroby czy nerek,
 • powikłania wynikające ze wzajemnych interakcji stosowanych leków,
 • zaburzenia pamięci i trudności w skupieniu uwagi,
 • wiotczenie mięśni i utratę sprawności fizycznej,
 • apatię i obniżony nastrój,
 • niewyraźną mowę,
 • otępienie i problemy z myśleniem,
 • zmniejszenie koordynacji ruchowej i idące za tym ryzyko upadków i złamań,
 • niewydolność oddechową.

Zwolnienia lekarskie podczas odwyku lekowego

Tego typu konsultacje odgrywają kluczową rolę w identyfikowaniu i ocenie współistniejących zaburzeń psychicznych, które często towarzyszą uzależnieniom. Naszym celem jest nie tylko diagnozowanie i leczenie lekomanii. Zapewniamy pacjentowi także wsparcie emocjonalne oraz edukację na temat jego uzależnienia. Omawiamy różne metody leczenia uzależnień lekowych, w tym terapie behawioralne, farmakoterapię oraz programy wsparcia społecznego, które mogą pomóc pacjentom w pokonaniu uzależnienia i osiągnięciu trwałej rekonwalescencji.

W przypadku uzależnienia ważne jest, aby pacjent mógł skoncentrować się na odzyskaniu kontroli nad swoim życiem i zdrowiem. Dzięki wystawionemu przez nas zwolnieniu lekarskiemu zapewniamy pacjentowi możliwość uniknięcia stresu związanego z pracą lub innymi obowiązkami. Pozwala to skupić się na terapii, programach odwykowych lub innych formach leczenia, które są istotne w procesie wyjścia z uzależnienia.

Leczenie lekomanii w okolicach Krakowa

Jeśli szukasz pomocy w leczeniu lekomanii blisko Krakowa dla Ciebie lub Twojego bliskiego skontaktuj się z nami.

W naszym Ośrodku Terapii Uzależnień Kryształowy Płomyk oferujemy:

 • terapie grupowe i pojedyncze,
 • indywidualne podejście do każdego pacjenta,
 • (leczenie uzależnienia od różnych substancji, m.in. od leków nasennych),
 • usługi odbioru i dowozu,
 • kontynuacje terapii po zakończeniu pobytu,
 • możliwość odwiedzin przez bliskich.
uzależnienie od leków leczenie
uzależnienie od tabletek

Indywidualne podejście i zrozumienie

Nasz zespół terapeutów podejdzie do Ciebie lub Twojego bliskiego z pełnym zrozumieniem i empatią, zapewniając bezpieczne i wspierające środowisko, ułatwiające pełne wyleczenie lekomanii.

Jesteśmy dyskretni, zadbamy o Twoją prywatność. Wszystkie informacje dotyczące leczenia są traktowane przez nas w sposób poufny i profesjonalny.

Nasza skuteczność opiera się o zrozumienie naszych podopiecznych. Staramy się rozpoznawać ich potrzeby, problemy oraz mechanizmy działania, by pomagać im jeszcze lepiej. Wierzymy, że poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania jest kluczowe w terapii uzależnień.

Już dziś skontaktuj się z nami i zapewnij sobie lepsze, a także łatwiejsze jutro!

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.

Call Now Button