Leczenie uzależnienia od telefonu

Uzależnienie od telefonu – problem XXI w.

W dzisiejszych czasach uzależnienie od telefonu dotyka niemałą liczbę osób na całym świecie. To urządzenie stanowi często nieodłączną część życia wielu z nas. Za jego pomocą kontaktujemy się z bliskimi oraz mamy szybki dostęp do potrzebnych nam informacji. Dodatkowo telefon to przedmiot, który jest zawsze pod ręką. Stąd też bierze się wspomniany nałóg, z którym może łączyć się również uzależnienie od gier na telefon. Uciekanie od realnego życia, próby zajęcia myśli, to wszystko może wpłynąć na rozwinięcie się uzależnienia od gier w telefonie, które pozwalają na oderwanie się od codzienności nawet na długie godziny.
Korzystanie z telefonu na ulicy
Marnowanie czasu na telefonie - terapia dla uzależnionych od telefonu

Profesjonalna terapia uzależnienia od telefonu

Aby terapia dla uzależnionych od telefonu przyniosła widoczne rezultaty, warto zacząć od podstaw, czyli odwyku od telefonu. Pacjent może w tym czasie liczyć na pomoc ze strony psychologa oraz innych specjalistów. Zapewniamy bezpieczne i wspierające środowisko, które pozytywnie wpłynie na proces leczenia, pokazując uzależnionej osobie, że nie musi zmagać się z problemem w pojedynkę. Jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego niepokojące oznaki, skontaktuj się z naszym ośrodkiem w celu rozpoczęcia terapii uzależnienia od telefonu.

Co niesie ze sobą uzależnienie od gier na telefon?

Uzależnienie od gier na telefon to problem behawioralny. Polega na patologicznym sięganiu po telefon, aby oddać się w kompulsywny sposób graniu na tym urządzeniu. Skutki tego uzależnienia mogą być poważne. Powoduje ono problemy ze snem oraz ogólnopojęte ciężkie zmęczenie organizmu. Może nawet doprowadzić do chorób o podłożu psychicznym, w tym depresji. Potrzebny w tej sytuacji będzie odwyk od telefonu. Zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów z naszego ośrodka. Terapia dla uzależnionych od telefonu w placówce Kryształowy Płomyk jest nakierowana na indywidualne potrzeby pacjentów. Do każdego przypadku podchodzimy w inny, wyjątkowy sposób.

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.

Call Now Button