Blog

alkoholicy w garniturach

Alkoholicy w garniturach – wysokofuncjonujący nałogowcy

Utożsamiasz alkoholika z osobą, która śpi na ławkach w parku i nie dba o higienę oraz wygląd? Niestety ten stereotyp jest bardzo niebezpieczny, gdyż sprawia, że tracimy czujność. Przez to nawet nie podejrzewamy, że alkoholikiem można nazwać również osobę, która ma dobrą pracę na wysokim stanowisku, odnosi sukces, jest ceniona w towarzystwie i nosi idealnie skrojony garnitur lub marynarkę. Terapeuci określają ten syndrom HFA, czyli alkoholicy wysokofunkcjonujący. Już teraz sprawdź, jak dostrzec objawy HFA i jakie są przyczyny popadania w nałóg przez osoby, które z pozoru wydają się mieć idealne życie.

Czytaj więcej »
koszt-osrodka-terapii.

Dlaczego terapie w ośrodkach tyle kosztują?

Do wyboru masz bezpłatne oraz prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Za darmo możesz skorzystać z pobytu w takiej placówce, jeśli jesteś ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jednak musisz przygotować się na długie kolejki – nawet kilkuletnie. Dlatego dużo korzystniejsze są prywatne ośrodki, które wiążą się ze sporymi wydatkami. Przekonaj się, z czego wynika ich cena.

Czytaj więcej »
DDA – czym jest syndrom DDA?

DDA – czym jest syndrom DDA?

Nadużywanie alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie całej rodziny, nie tylko osoby uzależnionej. Dlatego tak ważne jest poradzenie sobie z tym problemem i rozpoczęcie leczenia. Jednym

Czytaj więcej »
związek bez miłości

Dlaczego czujemy się zagubieni w związku bez miłości?

Dla wielu osób związek jest nierozerwalnym elementem życia i tylko on daje im poczucie bezpieczeństwa, stabilności oraz szczęścia. Tego typu błędne rozumowanie sprawia, że często mężczyznom lub kobietom bardziej zależy na tym, aby znaleźć kogoś, z kim stworzą związek, zamiast poszukać kogoś, dzięki komu poczują całe spektrum pozytywnych emocji, a w tym oczywiście miłość. Tkwienie w związku bez tego najważniejszego w naszym życiu uczucia ma wiele negatywnych konsekwencji. Zatem dlaczego tak naprawdę decydujemy się na związek bez miłości?

Czytaj więcej »
leczenie narkomanii

Narkoman w rodzinie jak namówić go na terapię?

Nawet gdy jedna osoba jest uzależniona od narkotyków, to ta sytuacja i tak jest destrukcyjna dla całej rodziny. Tym bardziej że może to doprowadzić do współuzależnienia oraz problemów psychicznych. Poza tym kolejne dawki narkotyków pogłębiają uzależnienie, przez co leczenie jest jeszcze trudniejsze. Dlatego dowiedz się, jak namówić narkomana na terapię, aby jak najszybciej mógł rozpocząć walkę z nałogiem.

Czytaj więcej »

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.

Call Now Button