Blog

Podwójna diagnoza

Choroba psychiczna jest trudna i obciążająca nie tylko dla pacjenta, ale również dla najbliższej rodziny. Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, gdy zachodzi w połączeniu

Czytaj więcej »
czy marihuana uzależnia

Czy marihuana uzależnia?

Wiele osób nadal zastanawia się, czy możliwe jest uzależnienie od marihuany. Ze względu na jej medyczne wykorzystanie oraz stosunkowo łatwą dostępność niektórzy wątpią w to, że palenie marihuany jest szkodliwe. Dlatego już teraz poznaj odpowiedź na pytanie – czy marihuana uzależnia?

Czytaj więcej »

Depresja alkoholowa – czym jest, jak sobie z nią radzić

Uzależnienie od alkoholu i depresja są ze sobą silnie powiązane. W końcu nadmierne spożywanie trunków może powodować zaburzenia psychiczne, ale zdarzają się również odwrotne sytuacje. W obu przypadkach niezbędna jest specjalistyczna pomoc, bo może rozwinąć się depresja alkoholowa.

Czytaj więcej »

Terapia traumy u dorosłych i dzieci – jak sobie z nią radzić?

Trauma to silny uraz psychiczny, który jest wywołany przez wstrząsające, a często wręcz dramatyczne wydarzenie. Niekiedy objawy traumy są tak silne, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji niezbędna jest profesjonalna pomoc oraz zaangażowanie ze strony bliskich osób. Efekty mogą być jeszcze skuteczniejsze, jeśli leczenie obejmuje psychoterapię i farmakoterapię. Dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z traumą.

Czytaj więcej »

Jak rozmawiać z alkoholikiem o uzależnieniach?

Życie z alkoholikiem ma destrukcyjny wpływ na całą rodzinę, ponieważ powoduje to destabilizację, mniejsze poczucie bezpieczeństwa, większą agresją oraz problemy finansowe. Niesie to także ryzyko depresji i innych zaburzeń psychicznych. Dlatego tak ważne jest dążenie do rozpoczęcia leczenia przez uzależnioną osobę. Nie można jej zmusić do tego, ale szczera rozmowa sprawi, że dostrzeże negatywny wpływ alkoholu na życie rodzinne. Jak zatem porozmawiać z alkoholikiem o uzależnieniach, aby skłoniło to do leczenia

Czytaj więcej »

Szukasz więcej informacji na temat leczenia uzależnień?

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat najskuteczniejszych metod leczenia uzależnień dostępnych obecnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień Kryształowy Płomyk prosimy o kontakt z naszym biurem lub skorzystanie z formularza kontaktowego.